Müzik On/Off  
Türkçe English Arapca
         
 
Anasayfa Kurumsal Resim
Galerisi
İlginç
Resimler
Referanslar Belgelerimiz İletişim
ÜRÜNLERİMİZ
İthal Ekli Lambiri
İthal Lambiri
Tomruk
Kereste
Palet
Lambiri
Rabıta
Pergule ve Çatı
Süpürgelik
Ahşap Takoz
Plywood
Fırınlı Kereste
 FIRINLI KERESTE

Ağaç malzemenin içerisinde bulunan ve kullanım amacı için uygun olmayan suyun atılması işlemidir. İdeal bir kurutma işleminde; kurutulacak malzemenin kalitesinin korunması, kurutma süresinin mümkün olduğu kadar kısa olması ve kurutma işlemi giderlerinin en düşük düzeyde tutulması amaçları bir bütün olarak gerçekleştirilmelidir.

Bugüne kadar bilinen klasik konvansiyonel kurutma fırınlarının tamamı buhar kazanlı fırınlardır. Buhar kazanının ürettiği buhar, fırının içine döşenen serpantin sisteminin içinden dolaştırılıp serpantinler ısıtılmakta ve yine fırının içine yerleştirilen vantilatörler ile hava dolaştırılıp serpantinlere çarptırılarak fırın odasının içinin ısıtılması sağlanmaktadır.

Firmamız ilk olarak kurutma işleminde ısıtma sistemini sıcak hava ile yaparak buhar kazanı ve ekipmanlarının gerekliliğini ortadan kaldırmış, kerestenin kururken ihtiyacı olan nemi ise fırın odası içine yüksek basınçta (yaklaşık 80 bar) su pülvarize ederek sağlamıştır. Asma tavan sistemi, vantilatörler, nem tahliye - temiz hava bacaları ve tam otomatik otomasyon sistemimiz kurutma işlemini en ideal ve en ekonomik olarak gerçekleştirmektedir.

 
 
Copyright © 2005 - 2022  Amanos Orman Ürünleri Kalitenin Güvenin Doğru Adresi Web Yazılım & Tasarım Tekno-Sel
www.amanoskereste.com.tr
Online Ziyaretçi :1 | Bugün :4 | Bugün Çoğul :4 | Toplam Tekil :184463 | Toplam Çoğul:502765 | İp No :34.239.167.149
 
KAYNAK:Türkiyenin Online Alışveriş Merkezi - Notebook, Laptop Kampanyaları, En Ucuz Dizüstü Bilgisayar Fiyatları, Cep Telefonu, LCD TV, LED TV, Projeksiyon, Televizyon Modelleri, Taksit Fırsatları